امنیت فیزیکی  (Physical security) به اقدامات تامینی اطلاق می‌شود، که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به امکانات، تجهیزات و منابع، همچنین در راستای حفاظت از کارکنان، املاک و دارایی‌های فیزیکی از آسیب‌هایی چون جاسوسی، سرقت، خرابکاری، بلایای طبیعی یا حملات تروریستی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. امنیت فیزیکی شامل استفاده از لایه‌های مختلف سیستم‌های جانبی می‌باشد که در راستای پیاده‌سازی آن، از تکنیک‌هایی چون نظارت تصویری، حراست فیزیکی، موانع امنیتی، استفاده از  قفل ها و دسترسی استفاده می‌شود. امنیت فیزیکی همچنین حفاظت از اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، شبکه‌ها و داده‌ها از شرایط و رخدادهای فیزیکی را نیز در بر می‌گیرد، که ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های جدی به یک سازمان، شرکت یا مؤسسه شود.

صاحبان کسب و کارها و شرکت های مدرن همواره با خطرات امنیتی روبرو هستند همزمان با پیشرفت فناوری تهدیدها امنیتی نیز پیچیده تر شده است و به جرات می توان گفت اهمیت امنیت فیزیکی هرگز بیش از این دوره زمانی نبوده است در حال حاضر اکثریت شرکت‌ها تلاش‌ زیادی برای تامین امنیت سایبری و پیشگیری از هک شدن شبکه های خود می‌کنند و تهدیدهای فیزیکی را نادیده نمی گیرند. چراکه کوچکترین نقص در این حوزه بر کسب و کار آنها تأثیر می گذارد، از ضررهای مالی گرفته تا از دست رفتن اعتبار شرکت و احساس ناامنی در کارکنان.

شرکت جهان دانش ایمن (JDI) آماده ارائه خدمات حفاظت فیزیکی به تمامی صنایع، شرکت ها و سازمان ها می باشد. از جمله مهترین خدمات JDI، تهیه دستورالعمل ها و پیوست های حفاظت فیزیکی و تامین نیروی انسانی در این حوزه می باشد.